Petr Dillinger - Svatý Mořic v Olomouci

Olej na kartonu, 19x13 cm. Monogramováno vlevo dole PD 42. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 32 cm

o autorovi: Petr Dilinger (17. 9. 1899 v Českém Dubu - 24. 4. 1954) Od roku 1907 žil v Praze, studoval na Uměleckoprůmyslové škole v Praze u profesora F. Kysely. V letech 1919-1923 na Akademii výtvarných umění v Praze (půl roku v malířské škole profesora M. Pirnera, pak na grafickém oddělení profesora M. Švabinského), půl roku 1923 v ateliéru profesora F. Kupky v Paříži. Od roku 1924 byl členem Sdružení českých umělců a grafiků Hollar (SČUG). V roce 1928 se stal profesorem na Škole uměleckých řemesel v Brně a byl také přijat do Skupiny výtvarných umělců Brno (SVU). Vedle grafiky se zde začal soustředěně zabývat i malbou. V roce 1945 přešel do Prahy na Státní graficku školu, po reorganizaci v roce 1950 přešel na Vyšší školu uměleckoprůmyslovou v Praze (VŠUP), kde vedl oddělení knižní a užité grafiky.

101035. Svatý Mořic v Olomouci
Dražba ukončena:27.08.2023 20:42:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 600 Kč