Peter Philipp Wolf - Allgemeine Geschichte der Jesuitem I

18x12 cm, 440 stran. Autor Peter Philipp Wolf. Vydáno v Lisabonu u Pombala v roce 1792. Vazba z 19. století. Velká mědirytina u titulní strany.

Historické dílo, které se ponoří do historie jezuitského řádu (Tovaryšstva Ježíšova), katolického náboženského řádu založeného v roce 1540 Ignácem z Loyoly. Název v překladu znamená „Obecné dějiny jezuitů, svazek I“ , což naznačuje, že se jedná o první ze série svazků, jejichž cílem je poskytnout komplexní popis jezuitského řádu.

Vzhledem k tématu kniha pravděpodobně pokrývá založení jezuitů, jejich rychlý růst, jejich vzdělávací a misijní činnost a jejich vlivnou roli v náboženské i politické sféře, zejména v době protireformace. Jezuité byli známí svou oddaností vzdělání, misijní prací a svým blízkým spojením s papežskou autoritou, což je někdy přivedlo do konfliktu se světskými vládci a jinými náboženskými řády.

Díla jako Wolfova „Allgemeine Geschichte der Jesuiten“ jsou zajímavá nejen pro odborníky na náboženství a historii, ale také pro ty, kteří kritizují vliv jezuitů. V 18. století se jezuité stali předmětem sporů v mnoha částech Evropy, což vedlo k jejich potlačení v roce 1773 papežem Klementem XIV. V závislosti na Wolfově úhlu pohledu může být tato kniha buď neutrálním historickým popisem, nebo dílem ovlivněným současným napětím kolem řádu.

Pozn.: Mírně poškozeno.

127363. Allgemeine Geschichte der Jesuitem I
Dražba ukončena:21.11.2024 20:36:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 100 Kč

1 100 Kč 05.11.2024 21:44:13 1331
1 000 Kč 30.10.2024 21:40:44 4949