Olej na plátně, 50x40 cm. Monogramováno vpravo dole PD 2022. Nerámováno.
Tento obraz vypráví příběh:
O pilné a energické ženě, která si na svá záda bere až příliš velkou zátěž. Chce vše stihnout, vše vyzkoušet, vše prožít naplno, donést sladký pyl do úlu. Pracuje bez vydechnutí. Lítá jako čmelák po louce a sbírá vědomosti. Neustále se snaží všemu porozumět a najít důvody. Najít novou příležitost či zážitek, která ji naplní, aby se mohla cítit živá a naplněná.
Bylo mi ctí tuto osobu poznat.
O Kapce naděje
Nadační fond Kapka naděje společně s předními lékaři, odborníky a partnery zvyšuje šanci na záchranu života dětských pacientů se závažným hematologickým, onkologickým nebo psychiatrickým onemocněním. Od roku 2000 pomáhá dětem a jejich rodinám skrze nákupy přístrojů, rekonstrukce dětských oddělení a lékařských pracovišť, podporu výzkumu, edukaci veřejnosti a dalších aktivit. Podpora míří od novorozeneckých, přes pediatrická a onkologická oddělení až po paliativní péči.
V současné době pomáhá ve více než 50 nemocnicích po celé České republice. Za 23 let svého působení financoval Nadační fond Kapka naděje nákup více než 500 lékařských přístrojů, realizoval více než 200 projektů v oblasti psychosociální péče a podpořil 3 vědecké výzkumy v oboru hematologie a onkologie. Celkově tak Nadační fond Kapka naděje pomohl částkou více než 200 milionů korun.