Pavel Štych - Luna

Olej na plátně, 96x80 cm. Signováno vzadu Pavel Štych. Rámováno.

Obraz Luna Pavla Štycha, absolventa Akademie výtvarných umění, je výbornou ukázkou malířova osobitého volného autorského stylu. Malba se vyznačuje nápadnou kontrastní barevností. Na pozadí převažují syté odstíny z teplé části spektra, zatímco perleťovou pleť ženské postavy autor zachytil v bílé střídané s měňavými bledými studenými tóny. Žena má skloněnou hlavu a zavřená víčka. Sugestivní výraz podtrhuje také něžné gesto její ruky. Alegorizující námět se výborně snoubí s originálním malířským přednesem. Obrazu na pomezí zobrazivé a abstrahující polohy nelze upřít svébytné kouzlo, které se promítá i do jeho hodnoty.

o autorovi: 1972
Český malíř. V roce 1997 absolvoval na AVU.

Pavel Štych
71717. Luna
Dražba ukončena:27.01.2022 20:38:11
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 200 Kč