Olej na kartonu, 37x47 cm. Signováno vpravo dole P. Kopáček. Rámováno.
Nejdelší strana: 69 cm
o autorovi: 1923 – 1996
Malíř. Studoval na Škole umění ve Zlíně u K. Hofmana a V. Makovského a na AVU v Praze v krajinářské speciálce O. Nejedlého. Po studiích se vrátil na Horácko, které bylo celoživotním námětem jeho realistického krajinářského díla. Maloval i zátiší a květinové akvarely. Byl členem SČVU a Klubu výtvarných umělců Horácka.