Pavel Forman - Rybníček na Vysočině

Olej na překližce, 50x71 cm. Signováno vlevo dole Forman. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 84 cm

o autorovi: 1920-2008
Narodil se v Čáslavi. Studoval AVU v Praze u prof. Nejedlého, diplom mu byl ale přiznám až po 41 letech. Podnikl studijní cestu kolem světa, kde ho okouzlila Austrálie, kam po r. 1968 emigroval a kde i zemřel. Ve své tvorbě se věnoval převážně krajinomalbě, ale také grafice. Inspirovala ho příroda v okolí Máchova jezera, kde vyrůstal.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 12 000 Kč.

87571. Rybníček na Vysočině
Dražba ukončena:11.12.2022 20:27:44
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 100 Kč