Pozn.: Přiložen certifikát k dílu. Současný majitel získal dílo přímo od autora.
Olej a akryl na plátně, 150x200 cm. Signováno na zadní straně plátna. Nerámováno.
Pasta Oner patří k umělcům, kteří ve svém díle reagují na bytostně aktuální témata moderního světa a jeho vizuality. K trvalým obsahovým aspektům jeho tvorby lze řadit fascinaci současnou podobou spotřebního života a pozornost k fragmentalizaci prožívání skutečnosti, kterou zahlcuje všudypřítomný obrazový materiál vytvářející nad realitou jakousi další nadreálnou dimenzi. Onerova specifická pop-artovská poloha je na předloženém díle zastoupena kombinací více obrazových fragmentů sloučených do impozantního lehce ironizujícího celku, který jako by nastavoval zrcadlo vžitým mechanismům vnímání vizuality u současného člověka. Uhlazenou krásu elegantního páru, který připomene protagonisty reklamní estetiky, doplňují nahá těla barokních amoret a deformovaná postava Mickey Mouse. Neproblematická uhlazenost motivů skrývá hlubší reflexi nad světlými i odvrácenými stránkami moderního světa. Pasta Oner je právem řazen k nejvýraznějším současným autorům, který se úspěšně prosadil i v zahraničí.
o autorovi: 1979
Narodil se v Trenčíně, vlastním jménem Zdeněk Řanda. Studoval v Praze SPŠ grafickou a Vyšší odbornou školu grafickou. Ve své tvorbě vychází z pop-artu. Tvoří akrylové malby, navrhuje prostorové objekty, plastiky, instalace, velkoformátové malby ve veřejném prostoru (mural art). Účastnil se více jak padesátky kolektivních výstav a uspořádal řadu samostaných jak doma tak v zahraničí. Jeho díla jsou obchodována mimo jiné v prestižní aukční síni Sotheby's.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 700 000 Kč.