Oldřich Lasák

20540. Děvče v chalupě

popis: Olej na plátně, 46x56 cm. Signováno vlevo dole O. Lasák. Rám.

Pozn.: Rám poškozen. Plátno povoleno.

o autorovi: 1884 – 1968
Malíř. Studoval na AVU u profesorů Bukovace, Roubalíka a Schwaigera. Zpočátku byl ovlivněn Schweigerem, Schikanederem a Slavíčkem. Ve 20. letech minulého století ho ovlivnilo sociální umění, zapůsobilo na něj dílo německého umělce Liebermanna. Věnoval se figurální malbě, portrétům, krajinomalbě a zátiší. Vytvořil portréty různých kulturních osobností, např. Aloise Mrštíka, Joži Úprky, Jiřího Wolkera, Petra Bezruče. Jeho dílo je zastoupeno v NG v Praze, GVU Ostrava, MG v Brně, GVU v Olomouci.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 45 000 Kč

dražba ukončena: 31.05.2018 20:29:30

vyvolávací cena: 800 Kč

vydraženo za: 800 Kč

800 Kč limit (31.05.2018 20:24:30) 1583