Olbram Zoubek - Dobré jitro

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Reliéfní tisk, 15x15 cm. Signováno vpravo dole tužkou Olbram Zoubek. Volný list.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena nadačním fondem Kmentová Zoubek. Vzadu text Olbrama Zoubka původnímu majiteli.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
84277. Dobré jitro
Dražba ukončena:12.10.2022 21:20:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:9 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
9 000 Kč 12.10.2022 20:45:32 3090
8 500 Kč 02.10.2022 22:55:23 4070
8 000 Kč limit (30.09.2022 20:51:40) 8831
7 500 Kč 30.09.2022 20:51:41 3031
7 000 Kč limit (30.09.2022 20:51:36) 8831
6 500 Kč 30.09.2022 20:51:37 3031
6 000 Kč limit (30.09.2022 20:51:33) 8831
5 500 Kč 30.09.2022 20:51:34 3031
5 000 Kč limit (30.09.2022 20:51:28) 8831
4 900 Kč 30.09.2022 20:51:29 3031
4 800 Kč limit (30.09.2022 20:51:25) 8831
4 700 Kč 30.09.2022 20:51:26 3031
4 600 Kč limit (30.09.2022 20:51:22) 8831
4 500 Kč 30.09.2022 20:51:23 3031
4 400 Kč limit (30.09.2022 20:51:17) 8831
4 300 Kč 30.09.2022 20:51:18 3031
4 200 Kč limit (28.09.2022 21:32:07) 8831
4 100 Kč 20.09.2022 21:37:04 3031
4 000 Kč limit (20.09.2022 21:36:58) 5420
3 900 Kč 20.09.2022 21:36:59 3031
3 800 Kč limit (20.09.2022 21:36:53) 5420
3 700 Kč 20.09.2022 21:36:54 3031
3 600 Kč limit (20.09.2022 21:36:48) 5420
3 500 Kč 20.09.2022 21:36:49 3031
3 400 Kč limit (20.09.2022 21:36:43) 5420
3 300 Kč 20.09.2022 21:36:44 3031
3 200 Kč limit (20.09.2022 21:36:38) 5420
3 100 Kč 20.09.2022 21:36:39 3031
3 000 Kč limit (20.09.2022 21:36:33) 5420
2 900 Kč 20.09.2022 21:36:34 3031
2 800 Kč limit (19.09.2022 22:03:56) 5420
2 700 Kč 19.09.2022 22:03:57 4070
2 600 Kč limit (19.09.2022 22:03:16) 5420
2 500 Kč 19.09.2022 22:03:17 4070
2 400 Kč limit (19.09.2022 22:02:50) 5420
2 300 Kč 19.09.2022 22:02:51 4070
2 200 Kč limit (16.09.2022 11:55:17) 5420
2 100 Kč 16.09.2022 11:55:18 1488
2 000 Kč limit (16.09.2022 8:53:17) 5420
1 900 Kč 16.09.2022 8:53:18 5661
1 800 Kč limit (16.09.2022 7:11:20) 5420
1 700 Kč 16.09.2022 7:11:21 3031
1 600 Kč limit (16.09.2022 7:11:15) 5420
1 500 Kč 16.09.2022 7:11:16 3031
1 400 Kč limit (15.09.2022 21:55:51) 5420
1 300 Kč 15.09.2022 20:31:47 3516
1 200 Kč 15.09.2022 9:35:46 882
1 100 Kč 15.09.2022 8:12:39 8042
1 000 Kč 14.09.2022 21:40:04 8982