Olej na plátně, 60x80 cm. Signováno vlevo dole M. Švagerka 56. Rámováno.
Nejdelší strana: 100 cm
o autorovi: 1883 – 1969
Malíř. Studoval na AVU v Praze u B. Roubalíka a M. Pirnera, studijně pobýval v Paříži. Soustřeďoval se na figurální a krajinářské náměty, často z okolí Heřmanova Městce a Potštejna nad Orlicí.