Olej na kartonu, 14x20 cm. Signováno vpravo dole Mirko Šašek 51. Rám, pasparta, sklo.
Stav: Rám mírně poškozen.
Pozn.: Vlevo dole věnování.
o autorovi: 1916 – 1980
Grafik, malíř, ilustrátor a spisovatel. Studoval architekturu, kresbu a malbu u prof. Oldřicha Blažíčka na ČVUT v Praze. Věnoval se grafice a ilustraci dětských a pohádkových knih. Studijně pobýval v Belgii, Holandsku, Anglii a Skotsku.