Milan Ressel - Portrét ženy

Olej na plátně, 81x65 cm. Signováno vpravo dole Ressel. Nerámováno.

Nejdelší strana: 81 cm

o autorovi: 1934 – 2020
Malíř, grafik, restaurátor. Studoval na VŠUP v Praze a malbu na AVU v Praze u M. Holého, K. Mináře a K. Součka. Nejprve u něj převládaly abstraktní kompozice, později přerušil malířskou tvorbu a věnoval se pouze kresbě. Kreslil fiktivní obrazové dokumenty, vycházející z reálných perspektiv civilizace i vlastní fantazie, v 80. letech se opět vrátil k malbě. Působil jako malíř a restaurátor ve svobodném povolání. Řadu prací realizoval v architektuře. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha, AJG v Hluboké n. Vltavou a jinde.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 32 000 Kč.

92925. Portrét ženy
Dražba ukončena:02.04.2023 20:04:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 700 Kč