Olej na plátně, 58x88 cm. Monogramováno vpravo dole L.K. Rámováno.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem. Francouzský blindrám. Jedná se o autorovu ranou práci zřejmě z Paříže.
Nejdelší strana: 110 cm
Předložené zátiší Ludvíka Kuby nabízí výjimečný umělecký zážitek. Na zátiší se objevují sklenice s nedopitým obsahem, překlopený košík s občerstvením, a další předměty, které vytváří dokumentární svědectví o předešlém okamžiku pijácké zábavy. Jednoznačnou kvalitu obrazu představuje výtvarné zpracování v duchu dokonale přesvědčivého, ale nenásilného realismu. Dopadající světlo vytváří dojem hlubokého prostoru. Bravurně je vystižen též materiál a křehkost sklenic s různobarevným obsahem. Ocenit je nutno i prosvětlenou barevnost s municiózně sladěnými odstíny zelené a žluté. Pijácké zátiší Ludvíka Kuby lze označit za mimořádně zdařilou variantu žánru zátiší, které zpřítomňuje prchavost okamžiku. Dílu lze přiznat velmi vysokou hodnotu.
o autorovi: 1863-1956
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 260 000 Kč