Olej na plátně, 34x66 cm. Signováno vpravo dole Pilařová 1963. Rámováno.
Nejdelší strana: 74 cm
o autorovi: 1928-2021
Narodila se v Praze. Studovala v Praze Vyšší školu uměleckého průmyslu a poté AVU u prof. Rady. Ve své tvorbě odráží svůj vřelý vztah k Praze a také krajině jižních Čech, zejména okolí Jindřichova Hradce. Dalším okruhem jejího malířského zájmu jsou květinová zátiší. Svými díly je zastoupena v uměleckých sbírkách doma a v Německu.