Karel Vik - Praha matka měst

Dřevoryt, 29x88 cm. Signováno vpravo dole tužkou Vik. Rám, sklo.

Pozn.: Rám i papír mírně poškozeny.

o autorovi: 1883 - 1964
Grafik, malíř, scénograf, ilustrátor. Studoval na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou a na Akademii v Praze u prof. Ottenfelda. Nejprve se věnoval výhradně malbě, maloval a kreslil portréty, zátiší i krajiny, později se začal zabývat dřevoryty po vzoru F. Koblihy a F. Bílka. Vytvářel cykly z Krkonoš, Českého ráje, Kuksu, také z Tater. Ilustroval knihy, navrhoval poštovní známky a exlibris. Realizoval scénické výpravy. Byl zakládajícím členem SČUG Hollar, členem České akademie věd a umění, členem Salonu d´Automne v Paříži, kde od r. 1926 vystavoval. Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách všech významných uměleckých galerií v České republice.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 45 000 Kč

Karel Vik
57098. Praha matka měst
Dražba ukončena:18.03.2021 22:07:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 200 Kč