Karel Šmíd - Jarní les

Akvarel, 50x40 cm. Signováno vlevo dole Karel Šmíd 45. Rám, pasparta, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 50 cm

o autorovi: 1914 – 1985
Malíř, ilustrátor, karikaturista, pedagog. Studoval profesuru kreslení u profesorů Blažíčka, Boudy, Pokorného, Sejpky a Folkmana na ČVUT v Praze. Působil jako výtvarný pedagog na středních i vysokých školách. Ve volné tvorbě se věnoval malbě a kresbě, upravoval a ilustroval knihy a časopisy. Maloval krajinu, zejména náměty z jižních Čech, také sledoval urbanistické přeměny pražských periférií, k jeho námětům patřily i figurální scény, později také portrétní karikatury. Byl členem Jednoty umělců výtvarných (JUV) a Tvůrčí skupiny JUV. Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách NG v Praze, GHMP a jinde.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 5 000 Kč.

72704. Jarní les
Dražba ukončena:06.02.2022 21:08:45
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:600 Kč

600 Kč 06.02.2022 21:05:45 2475
500 Kč 02.02.2022 22:14:06 3780