Keramika, výška 60 cm. Značeno na podstavci K. Pokorný.
pozn.: Mírně poškozeno.
o autorovi: 1891-1962
Narodil se v Pavlovicích u Moravských Budějovic. Studoval AVU u prof. Myslbeka a zůstal jeho asistentem. Po válce na AVU sám vyučoval a později se zde stal rektorem. Bývá považován za zakladatele socialistického realismu v českém sochařství, styl spojený vždy ideologií s politickým obsahem.