Karel Pokorný - Božena Němcová

Keramika, výška 60 cm. Značeno na podstavci K. Pokorný.

pozn.: Mírně poškozeno.

o autorovi: 1891-1962
Narodil se v Pavlovicích u Moravských Budějovic. Studoval AVU u prof. Myslbeka a zůstal jeho asistentem. Po válce na AVU sám vyučoval a později se zde stal rektorem. Bývá považován za zakladatele socialistického realismu v českém sochařství, styl spojený vždy ideologií s politickým obsahem.

59261. Božena Němcová
Dražba ukončena:19.05.2021 22:48:38
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 700 Kč