Karel Pokorný - Božena Němcová

Nejdelší strana: 60 cm

Keramika, výška: 60 cm, signováno K. Pokorný.

Pozn.: Mírně poškozeno. Studie k pomníku Boženy Němcové na pražském Žofíně.

o autorovi: 1891-1962
Narodil se v Pavlovicích u Moravských Budějovic. Studoval AVU u prof. Myslbeka a zůstal jeho asistentem. Po válce na AVU sám vyučoval a později se zde stal rektorem. Bývá považován za zakladatele socialistického realismu v českém sochařství, styl spojený vždy ideologií s politickým obsahem.

104947. Božena Němcová
Dražba ukončena:29.10.2023 20:40:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:600 Kč

600 Kč 28.10.2023 8:10:33 6147
500 Kč 18.10.2023 19:58:18 1548