Nejdelší strana: 34 cm
Sádra, celková výška 34 cm. Signováno Wagner.
Pozn.: Mírně poškozeno.
o autorovi: 1901 – 1957
Sochař, restaurátor, pedagog. Studoval u Q. Kociána na Odborné škole sochařsko-kamenické v Hořicích v Podkrkonoší a na AVU v Praze u profesorů J. Štursy a O. Španiela a u prof. O. Gutfreunda školu stavební plastiky na UMPRUM v Praze. Byl šéfredaktorem Volných směrů, působil jako profesor speciálního ateliéru užitého sochařství na VŠUP v Praze. Od r. 1924 se věnoval také restaurování (sochy M. B. Brauna). Ve volné tvorbě navazoval na lyrickou figuraci J. Štursy. Většinu prací sám tesal do kamene, nejčastěji opuky a pískovce. Byl členem SVU Mánes a České akademie věd a umění. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha dalších významných českých galeriích.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 490 000 Kč.