Josef Fafek-Solan - Začátek léta

Olej na sololitu, 45x60 cm. Monogramováno vpravo dole F.S. 78. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1911 – 1984
Malíř. Absolvoval Školu uměleckých řemesel v Bratislavě u J. Alexyho a L´. Majerského, soukromě studoval u L´. Fully, V Praze navštěvoval večerně UMPRUM v ateliéru V. Sychry. Živil se jako průmyslový výtvarník, přivydělával si malováním a tvorbou pohlednic. Za války se účastnil odboje s krycím jménem Solan. Od r. 1945 se profesionalizoval jako výtvarník, usadil se v Jablonném v Podještědí, stal se zakládajícím členem sdružení Výtvarní umělci severu a organizoval jeho výstavy. Po kubistických začátcích (40. léta) se jeho malířské práce vyznačovaly barevnou i tvarovou expresivitou, kresby a grafika setrvávaly u moderně pojatého realismu.

67527. Začátek léta
Dražba ukončena:17.10.2021 20:29:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 000 Kč

1 000 Kč 17.10.2021 7:53:48 411