Olej na plátně, 50x70 cm. Signováno vpravo dole J. Pavelka. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
Nejdelší strana: 84 cm
o autorovi: 1906 – 1985
Malíř, pedagog. Studoval malbu soukromě u architekta J. Masáka v Praze. Působil jako učitel v Bělčicích, maloval krajinu, zabýval se časopiseckou ilustrací pro děti.