Josef Paša - Jan Kojan

Pozn.: Pochází z pozůstalosti spisovatele Josefa Holečka. Jan Kojan je hlavní postavou jeho stěžejního románu Naši.

Nejdelší strana: 30 cm

Pálená hlína, celková výška: 30 cm. Signováno Jos. Paša.

Pozn.: Poškozeno.

o autorovi: 1884 – 1965
Sochař, řezbář. Studoval na UMPRUM u J. Drahoňovského a S. Suchardy. Dřevořezbu studoval na Uměleckoprůmyslové škole v Mnichově. Pracoval v různých sochařských ateliérech, např. u J. V. Myslbeka a L. Šalouna, působil rovněž jako učitel modelování na středních školách v Praze. Je autorem monumentálních plastik, dřevořezeb a reliéfních prací.

104925. Jan Kojan
Dražba ukončena:29.10.2023 20:29:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:500 Kč

500 Kč 29.10.2023 18:51:48 9294