Kresba, 40x27 cm. Signováno vpravo dole J.O.Štěrba. Rám, pasparta, sklo.
Stav: Rám mírně poškozen.
o autorovi: 1859 - 1918
Akademický malíř. Narodil se v Městci Králové. Studoval malířskou akademii v Praze a později v Mnichově. Měl velmi široký záběr, maloval krajinomalby, tvořil ilustrace a také portréty. Velmi důležité byly i jeho studie zvířat, hlavně koňů a dobytka. Velmi dobře se znal s Mikolášem Alšem nebo Aloisem Jiráskem. Ilustroval jedno z prvních vydání sbírky Kytice od Karla Jaromíra Erbena.