Josef Mánes - Konvolut 2 prací: Jitro a Večer

Nejdelší strana: 27 cm

Heliogravury, 23x27 cm. Nesignovány. Rámy, pasparty, skla.

Pozn.: Rámy mírně poškozeny.

o autorovi: 1820 – 1871
Český malíř, ilustrátor, grafik, považovaný za nejvýznamnějšího představitele českého romantismu a realismu. Vyrostl v rodině malířů (otec, strýc, i oba sourozenci – Amálie a Quido). Studoval nejprve v Praze na Akademii u F. Tkadlíka, později v Mnichově a na dalších studijních cestách. Člen Umělecké besedy, účastnil se vlasteneckého života, navrhoval sokolské kroje, insignie apod., vytvořil 12 medailonů pro Staroměstský orloj. Zakladatel a klasik českého novodobého umění.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 350 000 Kč.

73428. Konvolut 2 prací: Jitro a Večer
Dražba ukončena:16.03.2022 20:25:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 300 Kč