Josef Mánes - Jitro

Heliogravura, 18x20 cm. Nesignováno. Rám, pasparta, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Heliogravura podle olejomalby z roku 1857.

Nejdelší strana: 39 cm

o autorovi: 1820 – 1871
Český malíř, ilustrátor, grafik, považovaný za nejvýznamnějšího představitele českého romantismu a realismu. Vyrostl v rodině malířů (otec, strýc, i oba sourozenci – Amálie a Quido). Studoval nejprve v Praze na Akademii u F. Tkadlíka, později v Mnichově a na dalších studijních cestách. Člen Umělecké besedy, účastnil se vlasteneckého života, navrhoval sokolské kroje, insignie apod., vytvořil 12 medailonů pro Staroměstský orloj. Zakladatel a klasik českého novodobého umění.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 350 000 Kč.

109074. Jitro
Dražba ukončena:14.01.2024 20:36:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 800 Kč