Litografie, 28x22 cm. Signováno tužkou vpravo dole J. Kaplický. Rám, pasparta, sklo.
Stav: Rám mírně poškozen.
Nejdelší strana: 60 cm
o autorovi: 1899 – 1962
Malíř, grafik, sochař, sklářský výtvarník, teoretik a pedagog. Studoval na UMPRUM u E. Dítěte a V. H. Brunnera a na AVU v Praze. Od r. 1945 byl profesorem na VŠUP v Praze, vedl školu pro užitou malbu, poté ateliér malířských technik skla. Patřil k mnohostranným osobnostem české výtvarné kultury. Zabýval se užitou grafikou, malbou, mozaikou a plastikou. Byl významným teoretikem a pedagogem, zejména při výchově poválečné umělecké sklářské generace.