Josef Holler - Kytice ve váze

Olej na plátně, 82x55 cm, signováno vpravo dole Holler, rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1903 – 1982
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval na učitelském ústavu v Českých Budějovicích a po vojenské službě působil jako učitel. Věnoval se sportu a výtvarné tvorbě. Studoval externě u Z. Kratochvíla, po válce pokračoval ve studiích na École des Arts Décoratifs u F. Desnoyera a na École des Beaux Arts u R. Camiho v Paříži, posléze na AVU v Praze u V. Silovského. Pracoval v Africe jako expert UNESCO pro využití audiovizuálních médií, byl profesorem na Výtvarné akademii v Alžíru. Ilustroval knihy pro děti i dospělé. Byl členem JUV a SČVU. Vystavoval doma i v jinde v Evropě a v Africe.

16521. Kytice ve váze
Dražba ukončena:28.02.2018 18:08:17
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:1 600 Kč