Nejdelší strana: 49 cm
Olej na kartonu, 24x34 cm. Signováno vpravo dole Szilagyi J. Rámováno.
Pozn.: Rám mírně poškozen.
Olejomalba od malířky Jolány Szilagyi zobrazuje kompozici sestávající ze šálku, jablka a sklenice naplněné vodou. Kompozice je uspořádána v prvním plánu na stole, který pokrývá bílý ubrus. Pozadí obrazu je zcela neutrální, a tak hlavní pozornost je věnována předmětům v jeho popředí. Barevný akcent celého díla tvoří červené jablko, které svou intenzivní barevností vyniká mezi ostatními předměty a kontrastuje s ubrusem. Předložené zátiší je bezpochyby zajímavým příkladem realistického ztvárnění předmětu a je skvělou finanční investicí.
o autorovi: 1895 - 1971
Maďarská malířka a grafička.