Jolán Szilagyi - Zátiší s jablkem a sklenicí

Olej na kartonu, 24x34 cm. Signováno vpravo dole Szilagyi J. Rámováno.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

Olejomalba od malířky Jolány Szilagyi zobrazuje kompozici sestávající ze šálku, jablka a sklenice naplněné vodou. Kompozice je uspořádána v prvním plánu na stole, který pokrývá bílý ubrus. Pozadí obrazu je zcela neutrální, a tak hlavní pozornost je věnována předmětům v jeho popředí. Barevný akcent celého díla tvoří červené jablko, které svou intenzivní barevností vyniká mezi ostatními předměty a kontrastuje s ubrusem. Předložené zátiší je bezpochyby zajímavým příkladem realistického ztvárnění předmětu a je skvělou finanční investicí.

o autorovi: 1895 - 1971
Maďarská malířka a grafička.

Jolán Szilagyi
86269. Zátiší s jablkem a sklenicí
Dražba ukončena:30.11.2022 20:40:58
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:4 600 Kč