Johan Babtista Pictorius - Der im Blumen Kuchen Artsnei und Baum Garten Gründlich informirte Gärtner

Rozměr 17x12 cm. Vydáno v Norimberku roku 1714. 702 stran+rejstřík. Převazba z 19. století. Ozdobné inicály a viněty.

Obsáhlý zahradnický manuál z raného novověku. Název lze přeložit jako „Důkladně informovaný zahradník v květinové, kuchyňské, léčivé a stromové zahradě“ , což naznačuje, že tato práce poskytla podrobné informace o různých aspektech zahradnictví, včetně květinových zahrad, kuchyňských zahrad, léčivých (bylinných) zahrad, a sady (stromové zahrady).

Takové práce byly součástí rostoucího zájmu o botaniku a zahradnictví v průběhu 16. a 17. století, kdy zahradničení nebylo jen praktickou činností, ale také odrazem znalostí přírody a medicíny. Zahrady sloužily jak k estetickému potěšení (květinové zahrady), tak k praktickým účelům, jako je pěstování potravin (kuchyňské zahrady) a léčivých rostlin (bylinkové zahrady). Zmínka o Artsnei (medicína) v názvu naznačuje, že Pictorius zahrnul informace o tom, jak by se různé rostliny mohly používat k léčení, což by bylo v souladu s tradicemi bylinné medicíny v té době.

Johann Baptista Pictorius byl spisovatel a učenec, který pravděpodobně přispěl jak k praktickému zahradnictví, tak k vědeckému poznání rostlin, což odráželo dobové mísení empirického pozorování a praktického použití v zahradnictví a rané medicíně.

Pozn.: Mírně poškozeno.

127368. Der im Blumen Kuchen Artsnei und Baum Garten Gründlich informirte Gärtner
Dražba ukončena:21.11.2024 20:41:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 700 Kč