Olej na kartonu, 39x29 cm, signováno vlevo dole Žižka, rám. 1954, Praha - 2009 Žák AVU (prof. A. Paderlík a K. Souček). Jeho hlavním motivem je ženské tělo ve všech podobách. Maluje také děti a jejich hry.