Akvarel, 45x58 cm. Signováno vpravo dole Jindř. Pithart 42. Rám, sklo.
Nejdelší strana: 69 cm
o autorovi: 1864 - 1935
Narozen ve Skalici na Moravě. Absolvent pražské AVU. Vyučoval kreslení a modelování na pražských středních školách. Za svého působení v Písku namaloval hlavní oponu pro městské divadlo. Tvořil pastely, akvarely, oleje. Věnoval se portrétům i krajinářství.