Olej na plátně, 65x50 cm. Signováno vpravo dole Rath. Rámováno.
Nejdelší strana: 50 cm
o autorovi: 1909 – 1974
Malíř, sochař. Studoval na Ukrajinské akademii v Praze u prof. Kulce. Zúčastnil se soutěže na plakáty pro Všesokolský slet v Praze. V r. 1939 vystavoval v Plzni.