Olej na plátně, 36x26 cm, nesignováno, vzadu přípis Jaroslav Šmidra, rám.
1909, Hlinsko
Žák UMPRUM v Praze (1926-1929). Poté studia na AVU (1929-1933; prof. M. Švabinský). Studijně vycestoval do Paříže. Malíř, sochař a keramik. Věnoval se především malbě podobizen, zátiší a krajin.
Pozn.: Vzadu razítko vystaveno v Mánesu 1940.