Olej na kartonu, 50x70 cm. Signováno vpravo dole J. Polanský. Rám, sklo.
Nejdelší strana: 84 cm
o autorovi: 1909 - 1970
Narodil se v Herálci. Původně vyučen malířem pokojů, studoval na pražské AVU u prof. Nejedlého. V jeho krajinářské tvorbě mu byla inspirací příroda Vysočiny, tvořil také venkovské motivy a zátiší.