Jaroslav Kovář - Ostrava

Jsme připraveni stejný prostor poskytnout také dalším sběratelům.

Olej na lepence, 50 x 60 cm, signováno vpravo dole autorsky, rámováno v masivním autorském profilovaném rámu s plošnou šedozelenou patinací. Razantní scenérie letní krajiny je dynamicky umocněná tepajícím železným uhelným srdcem republiky. Velmi kvalitní malířské nasazení z 30. let 20. století. Původně dílo pochází ze sbírky umění českých krajanů žijících ve Vídni.

Jaroslav Kovář (21. 9. 1905 Brno + 16. 7. 1987 Olomouc) byl český architekt, malíř, kreslíř a grafik. Studoval architekturu na VUT v Brně. Věnoval se návrhům interiérů a realizacím v architektuře. Žil v Olomouci, časopisecky uveřejňoval karikatury, vytvářel grafické listy. Vystavoval v Olomouci v prosinci 1934 (Klub přátel umění), dále se Skupinou mladých výtvarných umělců v Olomouci v letech 1935 a 1936. Studijní cesty podnikl po Itálii, Francii, Belgii, Švýcarsku a Německu.

o autorovi: 1905 - 1987

107479. Ostrava
Dražba ukončena:20.12.2023 20:37:28
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 200 Kč