Lept, 14x12 cm. Signováno tužkou vpravo dole J. Králík 86. Rám, pasparta, sklo.
Stav: Rám mírně poškozen. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.
Nejdelší strana: 31 cm
o autorovi: 1924 – 1999
Malíř, grafik. Studoval na AVU v Praze, přestoupil do ateliéru E. Filly na VŠUP v Praze. Věnoval se volné a užité grafice, ilustraci, realizacím v architektuře a textilu, výstavnictví, malbě a kresbě. V 60. letech byl představitelem lyrické abstrakce. Vytvářel koláže, často využíval fragmenty děl Breughela, Bosche, Grünewalda, také fragmenty dopisů a starých listin. Ke konci své tvorby často používal techniku suché jehly. Byl členem skupiny Bilance UB, spoluzakladatelem experimentální skupiny LG5, také SČUG Hollar a SVU Mánes. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v zahraničních galeriích.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 150 000 Kč.