Jaro Beran - Liberecko

Olej na plátně fixováno na kartonu, 25x35 cm. Signováno vpravo dole Jaro Beran 46. Rám.

Pozn.: Rám poškozen.

o autorovi: 1892 – 1962
Malíř, grafik, pedagog. V dílně svého otce se vyučil řezbářem a před 1. světovou válkou navštěvoval večerní kurzy kreslení a malování při Severočeském muzeu v Liberci pod vedením Frass-Friedenfeldta. Od r. 1923 působil jako učitel kreslení na učňovských školách v Liberci a od r. 1938 také v Nymburku, kam byl v r. 1938 vysídlen. Po válce se vrátil do Liberce a pracoval tam nejdříve jako kurátor, později ředitel Krajské galerie. Byl členem spolku Výtvarní umělci severu. Ve své volné tvorbě vytvářel kresby, dřevoryty, lepty a linoryty, nejčastěji jako pohledy na město Liberec a okolí.

300954. Liberecko
Dražba ukončena:22.09.2019 20:18:00
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:700 Kč

700 Kč 22.09.2019 13:11:16 3428