Nejdelší strana: 70 cm
Olej na plátně, 50x70 cm. Signováno vpravo dole Šír Jan 1940. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
o autorovi: 1868 – 1928
Akademický malíř, grafik a středoškolský pedagog. Studoval na malířské akademii ve Štýrském Hradci, posléze na Akademii v Praze u prof. Pirnera a pokračoval studijními cestami do Paříže a Itálie. Byl portrétistou, ale i malířem krajin. Byl členem SVU Mánes, v Chrudimi založil malířskou školu.