Jan Šír - Pohled na Pražský hrad

Nejdelší strana: 70 cm

Olej na plátně, 50x70 cm. Signováno vpravo dole Šír Jan 1940. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1868 – 1928
Akademický malíř, grafik a středoškolský pedagog. Studoval na malířské akademii ve Štýrském Hradci, posléze na Akademii v Praze u prof. Pirnera a pokračoval studijními cestami do Paříže a Itálie. Byl portrétistou, ale i malířem krajin. Byl členem SVU Mánes, v Chrudimi založil malířskou školu.

78622. Pohled na Pražský hrad
Dražba ukončena:29.05.2022 20:23:25
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 200 Kč