Jan Šír - Bílý kůň

Olej na kartonu, 15x21 cm. Signováno vlevo dole Šír. Rám, sklo.

Pozn.: Vzadu přípis od Fr. Kavána potvrzující pravost díla.

Nejdelší strana: 23 cm

o autorovi: 1868 – 1928
Akademický malíř, grafik a středoškolský pedagog. Studoval na malířské akademii ve Štýrském Hradci, posléze na Akademii v Praze u prof. Pirnera a pokračoval studijními cestami do Paříže a Itálie. Byl portrétistou, ale i malířem krajin. Byl členem SVU Mánes, v Chrudimi založil malířskou školu.

116590. Bílý kůň
Dražba ukončena:02.06.2024 20:19:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:500 Kč

500 Kč 02.06.2024 10:00:55 1252