Jan Lauda - Stojící akt

Sádra, výška: 30 cm. Signováno Lauda.

Stav: Poškozeno.

o autorovi: 1898-1959
Narodil se v Praze. Studoval pražskou AVU u prof. Štursy a později zde sám vyučoval. Ve své tvorbě často zobrazoval zvířata, věnoval se portrétu a reliéfům. Byl významným představitelem tzv. sociálního umění 20. let 20. století. Zajímavostí je, že měl společný ateliér s Ottou Gutfreundem.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 490 000 Kč.

89291. Stojící akt
Dražba ukončena:29.01.2023 20:49:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 900 Kč