Jan Lauda - Premie Mánesa 1933

Keramika, výška 19 cm. Značeno Lauda.

Pozn.: mírně poškozeno.

o autorovi: 1898-1959
Narodil se v Praze. Studoval pražskou AVU u prof. Štursy a později zde sám vyučoval. Ve své tvorbě často zobrazoval zvířata, věnoval se portrétu a reliéfům. Byl významným představitelem tzv. sociálního umění 20. let 20. století. Zajímavostí je, že měl společný ateliér s Ottou Gutfreundem.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 490 000 Kč.

75125. Premie Mánesa 1933
Dražba ukončena:13.04.2022 21:53:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 400 Kč