Jan Lauda - Alegorie podzimu

Bronz, celková výška 40 cm. Signováno Lauda.

Pozn.: Novodobý odlitek.

o autorovi: 1898-1959
Narodil se v Praze. Studoval pražskou AVU u prof. Štursy a později zde sám vyučoval. Ve své tvorbě často zobrazoval zvířata, věnoval se portrétu a reliéfům. Byl významným představitelem tzv. sociálního umění 20. let 20. století. Zajímavostí je, že měl společný ateliér s Ottou Gutfreundem.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 490 000 Kč.

53706. Alegorie podzimu
Dražba ukončena:17.12.2020 20:43:37
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:14 000 Kč