Olej na kartonu, 32x40 cm. Signováno vpravo dole J. Schikaneder. Rám.
Pozn.: Rám i malba mírně poškozeny. Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc..
o autorovi: 1855-1924
Narodil se v Praze. Studoval AVU v Praze u prof. Lhoty, poté v Mnichově u prof. Maxe. Pedagogicky působil na pražské UMPRUM. Cesty podnikl do do Nizozemska, Švýcarska, Itálie, Francie a Německa. Mezi jeho nejznámější díla patří obrazy inspirované mizející starou Prahou. V závěrečném období tvorby se inspiroval cestami na Helgoland.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 16 200 000 Kč