Olej na plátně, 52x65 cm. Signováno vpravo dole F. Kausek 36. Rámováno.
Stav: Rám i malba mírně poškozeny.
Nejdelší strana: 77 cm
o autorovi: 1890 – 1966
Českoněmecký malíř. Studoval na UMPRUM v Praze, posléze na AVU v Praze u F. Thieleho. Byl členem uměleckých skupin Prager Secession a Junge Kunst. Byl ovlivněn expresionismem. V r. 1995 proběhla výstava Kausekových děl v Městské knihovně v Praze.