František Xaver Procházka - Ráno u Kostelce nad Labem

Olej na kartonu, 35x48 cm, signováno vpravo dole F.X. Procházka, rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1887-1950
Narodil se ve Střebsku u Příbrami. Začínal jako malíř pokojů, svůj talent uplatnil při restaurování fresek na několika zámcích. Studoval na AVU v Praze u profesorů Pirnera, Bukovace a Schweigera. Podnikl několik studijních cest po Evropě. Vytvořil ilustrace do učebnic i encyklopedie. Ve své tvorbě krajinářské se inspiroval přírodou Polabí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 15 000 Kč

8226. Ráno u Kostelce nad Labem
Dražba ukončena:23.02.2017 18:46:00
Vyvolávací cena:600 Kč
vydraženo za:2 900 Kč