František Vít Blažek - Na Měkovině v Polabí

Olej na plátně, 67x72 cm. Signováno vpravo dole Fr. V. Blažek. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 88 cm

o autorovi: 1904 – 1966
Malíř, ilustrátor, scénograf a grafik. Studoval v malířské škole M. Maliny, dále na Ukrajinské akademii v Praze, na AVU v Praze u O. Nejedlého a také scénografii u F. Tröstera na AMU v Praze. V prvním období maloval podobizny, zátiší a krajiny. Po válce působil jako šéf výpravy kolínského divadla, později jako pedagog LŠU.

103167. Na Měkovině v Polabí
Dražba ukončena:01.10.2023 21:06:08
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 200 Kč