Akvarel, 29x47,5 cm. Signováno vpravo dole Nágl. Rám, sklo.
Nejdelší strana: 60 cm
o autorovi: 1889 - 1944
Narodil se v Kostelní Myslové u Telče. Studoval v Praze na UMPRUM a AVU u prof. Schweigera, poté ve Vídni. Pro svůj židovský původ byl transportován do Terezína. Po válce byl objeven uschovaný soubor jeho akvarelů s tématikou života v ghettu.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 15 000 Kč.