František Josef Klír - Slovačka ze Spišské Stolice

Olej na plátně fixovaný na kartonu, 47x55 cm. Signováno vpravo dole F.J.Klír 1913. Rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1867 – 1941
Malíř. Studoval na kladenské řemeslné škole, pak soukromě v Praze u V. Jansy, J. Šetelíka a K. Reisnera. Krátce také studoval na pražské AVU u F. Sequense a v Mnichově u profesorů Knürra, Köpfa a Hájka. Byl portrétistou a krajinářem, oblíbil si jižní Moravu, Chodsko, Slovensko. Maloval též malebná zákoutí starého Kladna, odkud však také pocházejí některé jeho sociální práce a obrazy z pracovního prostředí.

300791. Slovačka ze Spišské Stolice
Dražba ukončena:14.09.2019 20:05:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 000 Kč

1 000 Kč 08.09.2019 16:07:21 852