František Blažíček - Tmavomodrý svět

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Olej na plátně + japonský chrom, podmalba akryl + písek, 100x80 cm. Signováno vzadu Blažíček 2015. Nerámováno.

Pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru autora. Vzadu autorský štítek a přípis.

 

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Po roce 1989 začal působit jako pedagog a provozoval galerie v pražské Karlově ulici a v německém Aschaffenburgu. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U Černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma, tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce a dokonce i na ostrově Reunion. Uspořádal více jak 100 samostatných výstav v Čechách i zahraničí. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

vydraženo
65184. Tmavomodrý svět
Dražba ukončena:30.09.2021 22:05:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:9 500 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
9 500 Kč limit (30.09.2021 20:52:11) 7617
9 000 Kč 30.09.2021 20:52:12 9102
8 500 Kč limit (19.09.2021 2:15:57) 7617
8 000 Kč 19.09.2021 2:15:58 7820
7 500 Kč limit (08.09.2021 18:13:26) 7617
7 000 Kč 08.09.2021 18:13:27 9022
6 500 Kč limit (08.09.2021 14:27:33) 7617
6 000 Kč limit (08.09.2021 14:27:04) 9102
5 500 Kč limit (08.09.2021 14:27:03) 7617
3 800 Kč limit (08.09.2021 14:26:40) 9102
3 700 Kč 08.09.2021 14:26:41 7617
3 600 Kč limit (08.09.2021 14:26:00) 9102
3 500 Kč 08.09.2021 14:26:01 7617
3 400 Kč limit (08.09.2021 14:25:55) 9102
3 300 Kč 08.09.2021 14:25:56 7617
3 200 Kč limit (08.09.2021 14:25:48) 9102
3 100 Kč 08.09.2021 14:25:49 7617
3 000 Kč limit (06.09.2021 16:01:54) 9102
2 900 Kč 06.09.2021 16:01:55 9022
2 800 Kč limit (06.09.2021 9:27:24) 9102
2 700 Kč 06.09.2021 9:27:25 9022
2 600 Kč limit (05.09.2021 22:15:25) 9102
2 500 Kč 05.09.2021 22:15:26 8982
2 400 Kč limit (05.09.2021 20:28:37) 9102
2 300 Kč 05.09.2021 20:28:38 9022
2 200 Kč limit (03.09.2021 15:31:02) 9102
2 100 Kč 03.09.2021 15:31:03 8028
2 000 Kč limit (02.09.2021 20:52:42) 9102
1 900 Kč 02.09.2021 20:52:43 9022
1 800 Kč limit (02.09.2021 12:09:51) 9102
1 700 Kč 02.09.2021 12:09:52 8028
1 600 Kč limit (01.09.2021 21:00:31) 9102
1 500 Kč 01.09.2021 21:00:32 9022
1 400 Kč limit (29.08.2021 22:34:17) 9102
1 300 Kč 29.08.2021 22:34:18 849
1 200 Kč limit (28.08.2021 22:29:32) 9102
1 100 Kč 28.08.2021 18:23:29 5629
1 000 Kč 28.08.2021 13:59:32 9102