Fráňa Schön - Z Tunisu

Olej na kartonu, 30x40 cm. Signováno vpravo dole Fr. Šén Rámováno.

o autorovi: 1882 - 1976
Český malíř. V letech 1912 - 1914 studoval u prof. Malinovského na Uměleckoprůmyslové škole ve Vídni. Voják z povolání. V první světové válce padl do ruského zajetí, prošel velkou část centrální a jižní Asie, vytvořil četné malířské studie a obrazy Orientu. Od roku 1922 se věnoval pouze malbě, vyhledával motivy v okolí Olomouce a na Hané. Člen Syndikátu čs. výtvarných umělců, člen Orientálního ústavu. Často své obrazy signoval "Šén".

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 26 000 Kč

71512. Z Tunisu
Zbývá:9 dnů, 9 hodin
Konec dražby:26.01.2022 20:13:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:1 200 Kč